Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
kontakt@grayseo.pl
image

Efektywne pozycjonowanie najlepsze w rękach specjalisty SEO

Data dodania: 04.03.2023

Przeczytasz w: 4 minut

Samodzielna ambicja nie zawsze się popłaca w pozycjonowaniu

Zdarza się, że w dochodzeniu do celu, wielu ludzi chce być bardzo ambitnym i samodzielnym, bo jak wiadomo wtedy sukces jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Niestety jeden mały błąd może nas kosztować zbyt wiele, by tak się poświęcać, czasem lepiej jest zdać się na doświadczenia i znacznie wyższą wiedzę innych. Stąd też obserwuje się powodzenie outsourcingu, usług marketingowych takich jak SEO. Tak więc, jeżeli zależy nam aby pozycjonowanie naszej strony internetowej przebiegało sprawnie, legalnie i owocnie skorzystajmy z usług specjalisty SEO. W dalszej części artykułu omówione zostaną powody dla których samodzielne pozycjonowanie nie jest korzystne

image

Samodzielne pozycjonowanie grozi popełnianiem wielu błędów

Jak powszechnie wiadomo dobrze zbudowany marketing jest podstawą odnoszenia sukcesów w biznesie. Z pewnością o takiej konieczności mają pojęcie wszyscy Ci, którzy już próbowali rywalizować z konkurencją, niezależnie od branży. Chcąc więc pozyskać większą ilość klientów, także w stosunku do rywalów, dobrze jest zlecić to specjalistom. A dlaczego? Otóż promocja i reklama to wbrew pozorom bardzo rozległe dziedziny, zwłaszcza jeśli mówimy o obszarze jakim jest Internet. Należy więc posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie aby działania w tym zakresie nie przyniosły więcej szkód niż pożytku. Pozycjonowanie jest właśnie najlepszym tego słowa przykładem, ponieważ by je realizować poprawnie należy posiadać wiedzę, doświadczenie ale i czas, a dodać można, że i cierpliwość. Każdy najmniejszy błąd może spowodować, że strona spadnie do niskich pozycji w Google abo nie będzie w ogóle rankować. Będąc świadomym lub nie możemy się w ten sposób narazić także na nieuniknione kary w postaci ukarania witryny, co oczywiście spowoduje jej nieskuteczne pozycjonowanie w przyszłości. Najczęstsze błędy SEO jakich można się dopuścić to umieszczanie niskiej jakości treści na swoich stronach albo dopuszczanie się plagiatów z innych stron. Kolejnym błędem może być niewłaściwe nasycenie tekstów w słowa kluczowe, czy niewłaściwy wybór keywordsów. Błędem, który znacząco może nas obciążyć, jest nieodpowiednio skomponowane zaplecze linkowe, spamowanie nimi w treści, itd. Niefartem jest także nie używać meta- tagów, niezbędnych do pozycjonowania.

Zadzwoń do nas i umów się na wspólny projekt.

image

Niezbędny czas do pozycjonowania

Wszyscy Ci, którzy prowadzą swój biznes doskonale wiedzą jak wiele czasu trzeba mu poświecić, by rozkwitał i prowadził do sukcesu zawodowego, finansowego, itd. Do realizacji wszystkim zamierzonych celów jest potrzebny ogrom czasu, kontroli i trzymania ręki na pulsie. Jak oczywiście wiadomo, każde dodatkowe zadanie może spowodować, że zmniejszy się skuteczność naszych zadań i ponieść za sobą jeszcze większy nawał pracy. Podejmując się samodzielnego pozycjonowania strony internetowej, w przypadku wykonywania innych obowiązków jest po prostu mało realną kwestią, ponieważ najprawdopodobniej nasze działania będą osłabione. Trzeba także mieć na uwadze, że czas potrzebny na pozycjonowanie, to przede wszystkim codzienna systematyczna praca dzieląca się na optymalizowanie strony, pozyskiwanie linków, usprawnianie działania witryny, budowanie contentu. Celem sprawniejszych działań należy także dołożyć do tego wszystkiego edukację w dziedzinie SEO, prowadzeniu kont internetowych w social mediach, budowaniu reklamy Google Ads, itd.

image

Wybierasz specjalistę SEO nie musisz ponosić kosztów za narzędzia

Osoby, które chcą zdecydować się na samodzielne pozycjonowanie strony WWW, muszą liczyć się nie tylko ze stratą czasu ale także pieniędzy. Ktoś pomyśli, że jest to niedorzeczne, ponieważ za co mamy płacić, jeśli nie korzystamy z niczyjej usługi i chcemy być samodzielni. Niestety aby zajmować się profesjonalnie pozycjonowaniem i aby przyniosło ono owocne cele, to niezbędne nam będą odpowiednie narzędzia. Oczywiście można znaleźć niektóre darmowe rozwiązania, jednak jak zazwyczaj to bywa, nie przyniosą one takich efektów jak te płatne. Patrząc na ceny jakie mogą posiadać niezbędne nam narzędzia, bardziej opłacalne jest korzystanie z usług specjalisty SEO.

Pełno kompleksowa praca specjalisty SEO

Często wydaje się osobom chcącym samodzielnie rozpocząć przygodę z pozycjonowaniem, że wyprzedzą swoją konkurencję w wyszukiwarce Google, niestety zupełnie w tym momencie nie zdają sobie sprawy jak wiele zadań stoi na drodze do sukcesu. Musielibyśmy wykonać to wszystko, co każdy specjalista SEO, a jest to kilka podstawowych zadań. Do nich należy z pewnością przeprowadzenie kompleksowego audytu strony WWW, w oparciu o zlokalizowanie potrzeb użytkowników, a także wymogów Google. Z pewnością należy dokonać dogłębnej analizy naszej konkurencji, bo tylko to sprawi, że rywalizacja z innymi stronami będzie owocna. Dobrze jest oczywiście ustalić dokładną strategię pozycjonowania i obrać plan działania, spowoduje to, że wyeliminujemy ryzyko pominięcia ważnych kwestii ale także wykonamy wszystko we właściwej kolejności. Bardzo istotne w skutecznym pozycjonowaniu jest także wybieranie właściwych słów kluczowych i odpowiednie umieszczenie ich na naszej stronie, w jednocześnie atrakcyjnie stworzonych treściach. W komplecie do wszystkich wytycznych istotne jest także pozyskać atrakcyjne linki zewnętrzne, niezbędne do poprawnego pozycjonowania. To oczywiście wybrane kwestie związane z ciężką pracą specjalisty SEO, istnieje jeszcze wiele innych kwestii z jakimi trzeba się w tym żmudnym procesie mierzyć.

Utrzymanie kontroli nad procesem pozycjonowania

Wśród przedsiębiorców panuje często przekonanie, że tylko ich samodzielne działania, dadzą im maksimum kontroli, jednak w momencie pozycjonowania stron przez specjalistów SEO, nie musimy się obawiać utraty naszej własnej kontroli nad wykonywanymi działaniami. To czy korzystamy z usług freelancera czy agencji SEO, nie wyklucza naszego dostępu do raportów, dzięki którym możemy przeanalizować jak układają się prace, jaki jest ich efekt, a także co należałoby poddać poprawie. Dzięki możliwości kontrolowania działań specjalisty, nie musimy się obawiać, że coś będzie ustalone niezgodnie z naszymi wytycznymi lub bez naszej wiedzy.

Zadzwoń do nas i umów się na wspólny projekt.

image

Zobacz również:

Pozycjonowanie stron Buk – czy warto inwestować?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto inwestować w pozycjonowanie stron w Buk, jest to, że pozwala to zwiększyć widoczność Twojej firmy w Internecie.

Czytaj więcej

Pozycjonowanie stron w Stęszewie – dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty ds. SEO?

Pozycjonowanie Stęszew stron internetowych to proces optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek internetowych, takich jak Google, Yahoo czy Bing.

Czytaj więcej

Jakie są zalety i wady pozycjonowania stron w Wieleniu?

Pozycjonowanie stron w Wieleniu to proces, który pozwala firmom zwiększyć swoją widoczność

Czytaj więcej
Facebook link
2021 - 2024 GraySEO Wszystkie prawa zastrzeżone
E-mail: kontakt@grayseo.pl Tel: +48 728 273 704 NIP: 5213641211
Realizacja: Proud Media®